Kā izvēlēties krēslu birojam

Kā izvēlēties krēslu birojam

Tāpat kā teātris sākas no pakaramā, tā birojs sākas no darbavietas. Daudzi no mums pavada pa 8 stundām dienā pie datora, un šo laiku gribas pavadīt ar komfortu. Tad kā izvēlēties pareizu biroja krēslu?

Galvenie raksturojumi

No ofisa krēsliem mēs gaidām ergonomiskumu, ērtību un drošumu. Šie raksturojumi paredz funkcionālus mehānismus, materiālus un paša biroja krēsla konstrukciju. 

Kvalitatīvam krēslam ir jābūt 5-staru balstam (krustenim) uz ritentiņiem, kuri labi griežas uz dažādām virsmām: uz parketa, linoleja, kovrolīna. Pats krustenis var būt izpildīts no plastikāta, dzelzs, tērauda vai alumīnija. Balsts no plastikāta ir daudz budžetīgāks un izplatītāks. Metāliskais balsts ir ilgizturīgāks, tā kā labāk iztur slodzes.   

Krēsls Apollo, 250

Elkoņbalsti – obligāts ērta biroja krēsla elements. Tie palīdz noņemt slodzi no pleciem, muguras, kakla un veicina pareizu stāju, jo dod atbalstu rokām pareizā leņķī. Labi, ja tiem ir regulēšanas (augšup/lejup un pa kreisi/pa labi) funkcija, tas ļauj noregulēt atbilstoši sev.

Biroja krēslu mehānismi

Laba biroju krēslam ir slīpuma leņķa starp atzveltni un sēdeklim regulējumi, sēdekļa augstuma kontrole (gāzlifts) un šūpošanas mehānisms.

Krēsla augstumu var regulēt ar sviru zem paša sēdekļa vai ar skrūves mehānismu. Kvalitatīvos krēslos par slīpuma un šūpošanas leņķi atbild centrēts šūpošanas mehānisms vai „top gun”. Tas ļauj mainīt atzveltnes slīpuma leņķa grādu no 95 līdz 135 grādiem un radīt „šūpuļkrēsla” sajūtu. Šis mehānisms dod iespēju atzvelties un atslābināt muskuļus.

Krēsls Amero, 360

Vismūsdienīgākajiem krēsliem ir multibloki vai sinhronie mehānismi. Ar to palīdzību var mainīt sēdekļa un atzveltņa slīpuma leņķi atbilstoši sēdošā svaram un augumam. Tiem ir atmiņas funkcija, kas ļauj fiksēt ērtus stāvokļus un mainīt tos pēc vēlmēm. Turklāt tie automātiski atkārto cilvēka kustības un noņem muskuļu un mugurkaula slodzi.

Atzveltnis un sēdeklis

Atzveltņi var būt vienkārši un ergonomiski, tas ir, maksimāli pielāgoti ķermeņa anatomijai. To ortopēdiskās īpašības ir aicinātas novērst muguras un plecu joslas slimību rašanos un attīstību, noņemt spriedzi no mugurkaula, jostas, un citiem muguras nodalījumiem, novērst asinsrites traucējumus rokās un kājās.

Dažiem „luksa” klases krēsliem ir pagalvis, kas arī var tikt regulēts pēc augstuma. Tas, visbiežāk, tiek izmantots atpūtai un kakla muskuļu atbalstam.Krēsls Wau 2, 430 €

Apšuvums un pildījums

Krēsla apšuvums var būt praktiski jebkāds: no naturālās, mākslīgās vai EKO ādas, auduma, sintētikas. Galvenais, lai materiāls būtu elpojošs un labi ventilējams, kā arī praktisks un ērts kopšanā.

Mūsdienīgo krēslu pildījums – galvenokārt, porolons vai putu poliuretāns. Pēdējais ir atzīts par vislabāko, jo labāk tur formu un atšķiras ar nodilumizturību. Porolons piekāpjas tam pēc ilgmūžības un formas saglabāšanas rādītājiem, tāpēc, izvēloties krēslu ne uz vienu vien gadu, tomēr iesakām aplūkot putu poliuretānu.

Ādas krēsli

Ādas krēsli – parasti tie ir krēsli vadītājam, ar plašu regulējumu diapazonu, izsmalcinātu apdari, paaugstinātu ergonomiskumu. Tie ir attiecināmi pie dārgas kategorijas un pati par sevi rada augstā statusa simbolu.

Tāda veida krēslos ir pieejami koka ieliktņi, taču pilnīgi koka krēsli – visdrīzāk, ir retums, tāpēc ka grezns ārējais izskats neatbilst funkcionalitātei, kura ir nepieciešama birojam. Labāk atstāt tādu variantu viesistabai vai mājas kabinetam.


Krēsls York, 710

Rezumējam

Labāk patstāvīgi izvēlēties biroja krēslu, lai paskatītos, cik personīgi Jums ir ērti tajā. Uzziniet visus sīkumus par krēsla komplektāciju, pārbaudiet, kā darbojas tā mehānismi, kā tas ripo pa virsmu, vai tas nečīkst. Novērtējiet, cik ir atslābināti Jūsu kakls, mugura un rokas, kad krēsls atrodas dažādos stāvokļos.

Apskatiet mūsu katalogu un uzziniet krēslu cenas Rīgā, mēbēļu salonā Larus. Izvēlēties labāko!Atgriezties atpakaļ
Larus.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu pirkšanas pieredzi. Noklikšķinot uz 'Piekrītu' vai pārlūkojot vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu jebkurā laikā.