Kā izvēlēties ādas dīvānu mājai

Kā izvēlēties ādas dīvānu mājai

Ādas dīvāni – statusa, nenovecojošās klasikas un labas gaumes simbols. Tie nekad neizies no modes, un tiem ir daudz labu īpašību: ilgizturība, estētiskums un praktiskums. Kas ir jāzina, lai izvēlētos dīvānu, kas kalpos jums ne vienu vien gadu?

Ādas dīvānu funkcionalitāte un izmantošana

Jūsu izvēlei ir jāatbilst centieniem. Atkarībā no tā, vai jūs gribat izmantot dīvānu kā guļamvietu, viesistabas vai personīgā kabineta rotājumu, varianti atšķirsies.

Komfortam miegam būs lietpratīgi izvēlēties izvelkamo dīvānu vai dīvāngultu, kas viegli pārvēršas par līdzenu guļamu virsmu. Kabinetā vai bibliotēkā, kur tiek plānota īslaicīga dienas atpūta, īstā vieta būs dīvānam bez mehānisma vai dīvānam-sofai.

Комплект диванов Modena
Dīvānu komplekts Modena, 1645 €

Viesistabai derēs dīvāns ar transformācijas mehānismu: pēc nepieciešamības, uz tā var ātri un ērti izvietot ciemiņus, bet saliktā veidā tas ir elegants un praktisks. Atkarībā no mājokļa plānojuma var aplūkot arī stūra dīvānus: tie ir ergonomiski, bieži vien tiem ir moduļa struktūra, un tie lieliski izskatās.

Диван Genyo
Dīvāns Genyo, 2550 €

Izvēloties dīvānu bērniem, labāk izvēlēties daudz mīkstākus materiālus, kuri ir spējīgi izturēt pastāvīgu slodzi un agresīvu ekspluatāciju. 

Dīvāna forma un saturs

Dīvāna pamatelementi – tas ir karkass un pildviela. Par visuniversālāko un mūsdienīgāko pildvielas variantu ir putu poliuretāns. Tas ir hipoalerģisks, nav pakļauts deformācijām, temperatūru starpības dēļ, un labi tur formu. To bieži kombinē ar dabiskām pildvielām – tūbu, aitas vilnu vai ar sinteponu, lai sasniegtu nepieciešamo stingumu vai mīkstumu. 

Mīksto ādas mēbeļu karkasu parasti izgatavo no augstas kvalitātes ozola, dižskābarža, riekstkoka vai oša masīvkoka šķirnes. To var viegli pārbaudīt, aplūkojot dīvāna pamatni vai taustot to caur apšuvumu. Ir iespējams arī daudz augstāku tehnoloģiju (hi-tech) variants ar metālisko karkasu, kas ir daudz vienkāršāks remonta ziņā.

Комплект диванов Julius
Dīvānu komplekts Julius, 5500 €

Ādas dīvāna apšuvuma noslēpumi

Var viegli pārbaudīt dīvāna apšuvuma kvalitāti:

  • Pavelciet ar roku pa dīvānu. Taustot tā virsmai ir jābūt mīkstai, mājīgai un zīdainumainai.
     
  • Apsēdieties uz dīvāna, pēc tam ātri piecelieties un paskatieties, kā „uzvedas” āda. Tai ir momentāni blīvi jānostiepjas un jāizlīdzinās – kvalitatīvā āda nedeformējas.
     
  • Pieskarieties dīvānam un paskatieties, cik ātri sasildīsies āda. Augstas kvalitātes rādītājs – augsta siltumvadītspēja: daudz zemākas kvalitātes āda ilgāk paliks auksta.
     
  • Pavelciet ar mitru salveti vai tamponu pa dīvāna virsmu. Augstas kvalitātes ādai ir jābūt nokrāsotai tā, lai nepaliktu nospiedumu – tas nozīmē, ka bija izmantota laba krāsviela.

Dīvāna krāsa

Krāsu gamma ir atkarīga no personīgās prioritātes. Par klasiskajām krāsām tiek uzskatītas melna, brūna un bēšā, kaut gan pēdējos gados gūst aizvien lielāku popularitāti spilgtu un sulīgu krasu kombināciju ādas dīvāni. Taču ir jāatceras, ka neparastu krāsu mīkstajām mēbelēm ir jāiederas apkārtējā iekārtā un harmoniski jākombinējas ar citiem interjera elementiem.

Daudzi uzskata, ka baltas ādas mēbeles – tas ir stilīgi, taču nepraktiski. Uz baltā, protams, ir labāk saskatāmi bojājumi un netīrumi, bet ir pietiekami uzmanīgi kopt dīvānu, lai tas ilgus gadus izskatītos kā jauns. Vēl viens variants – izmantot aizsargpārvalkus vai izvēlēties modeli ar atpogājamiem spilveniem, lai atvieglotu tīrīšanu.

Кожаный диван Fantasy
Dīvāns Fantasy, 1489 €

Ādas dīvāna izvēles rezumējums

Izraugoties sev jaunu ādas „draugu”, pievērsiet uzmanību ne tikai tā parametriem – karkasam, apšuvuma kvalitātei, pildījuma materiālam, precīzam mehānismu darbam – bet arī obligāti nosakiet tā ērtības pakāpi. Pirms dīvāna pirkšanas, pasēdiet, paguliet uz tā, pārliecinieties, ka tas nav ne pārāk stings un ne pārāk mīksts, novērtējiet atzveltnes un elkoņbalstu augstumu. Jums ir jābūt komfortabli, tas noteicošais faktors!

Apskatiet mūsu katalogu un uzziniet dīvānu cenas Rīgā, mēbēļu salonā Larus. Izvēlēties labāko!Atgriezties atpakaļ
Larus.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu pirkšanas pieredzi. Noklikšķinot uz 'Piekrītu' vai pārlūkojot vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu jebkurā laikā.