Kā izvēlēties divguļamo gultu

Kā izvēlēties divguļamo gultu

Sevišķi uzmanīgi ir jāveic gultas izvēle, jo no tās ir atkarīga jūsu miega kvalitāte. Aplūkosim atslēgmomentus, lai tiešām nekļūdītos, veicot izvēli.

Divguļamo gultu izmērs un forma

Par standartiem tiek uzskatītas 180х200 cm divguļamās gultas. Taču, izvēloties izmērus, pirmkārt, ir jāņem vērā jūsu vai jūsu partnera augums, ar rezervi, kura nav mazāka kā 10-15 centimetri.


Gulta 
Bolonia, 820 €

Divguļamo gultu klasiskās formas – taisnstūra un kvadrātveida. Tās viegli iederēsies interjerā, un tām var viegli atrast matraci. Pastāv arī ovālas, apaļas, lokveidu un citas formas. Taču šajā gadījumā nāksies risināt problēmu virkni, kas ir saistītas ar telpu funkcionalitāti, nestandarta matračiem un gultas veļu pēc pasūtījuma.

Divguļamās gultas karkass

Mūsdienīgajās gultās visbiežāk izmanto restes pamatnes (rāmjus) ar elastīgiem lameļiem – koka šķērsplāksnēm, kuras ir izvietotas tuvu viena otrai. To optimālais skaits 180x200 cm divguļamai gultai – 30 gabali. Tādiem karkasiem ir augsti ortopēdiskie rādītāji, un tiem piemīt paaugstināta stiprība, jo tie var izturēt mēreni lielu svaru, bez deformācijām.


Gulta Ricordi, 1325 €

Pievērsiet uzmanību karkasiem, kuri ir izgatavoti no viengabalaina dižskābarža, bērza, oša vai augstas kvalitātes kokskaidu plates. Tie ir ilgizturīgi, nesaplaisā un lieliski iztur slodzi. 

Divguļamās gultas ar atzveltnēm

Gultu bez atzveltnes ir vērts aplūkot, ja tā stāvēs pavisam tuvu sienai. Tad ir lietderīgi apdarināt sienu ar kādu mīkstu un praktisku materiālu, bet tas prasa papildus piepūles.


Gulta Vanity, 1620

Daudz vienkāršāk ir izvietot gultu ar atzveltni, kas rada komforta, aizsargātības fiziskās un psiholoģiskās jūtas. Bez tam, daudzi cilvēki mīl lasīt grāmatas vai skatīties televizoru, atrodoties gultā, kas paredz pussēdus stāvokli. Tādā gadījumā vislabāk derēs augstā vienlaidus atzveltne.

Divguļamās gultas ar veļas kastēm

Klasiskās konstrukcijas bieži vien paredz, ka zem gultnes pamatnes nekā nav, un tas nozīmē, ka matracis var labāk ventilēties. No citas puses, vietas taupīšanai, par lielisku variantu kļūs daudz mūsdienīgāka gulta ar veļas kastēm – izvelkamām vai ar cēlējmehānismu. Šajā gadījumā jautājumu ar ventilēšanu var atrisināt, izvēloties matraci no elpojošiem materiāliem.


Gulta Ledi, 840

Matrača izvēle

Matracis – viena no vissvarīgākajām gultas sastāvdaļām. Izvēle iekļauj sevī līdzsvara meklēšanu starp pārmērīgo stingumu, kas neļauj vienmērīgi sadalīt ķermeņa svaru, un pārmērīgo mīkstumu, kas nedod atbalstu mugurkaulam.

Izceļ divus pamattipus: uz atsperu pamatnes un bez atsperēm. Pirmajam variantam ir auduma apšuvums, pildvielu slānis un atsperu pamatne no karsētā tērauda, kas piešķir blīvumu un atsperīgumu. Bezatsperu matracim parasti tiek izmantotas putu pildvielas: latekss vai poliuretāns. Izņemot augstus ortopēdiskus rādītājus, tādiem matračiem ir raksturīga laba ventilācija un ilgizturība.


Gulta Lafabrica, 450 €

Divguļamās gultas ar matraci komplektā – visdrīzāk ir retums, nekā likumsakarība. Tas ir izskaidrojams ar to, ka izvēle ir ļoti individuāla.

Izņēmumu sastāda kontinentālās gultas, kuru korpusā jau ir integrēts matracis. To galvenā priekšrocība – iespēja regulēt dažu zonu – kāju, muguras, galvas – augstumu. Vienu pusīti var regulēt neatkarīgi no otras.


Kontinentālā gulta Compact Bliss, 1495

Rezumējam

Nav vērts taupīt, iekārtojot guļamvietu. Nosakiet budžetu, novērtējiet guļamistabas telpu, kā arī raksturojumus, kuri Jums ir svarīgi: mehānismu, atzveltnes, veļas kastu esamība. Sevišķi rūpīgi ir jāveic matrača izvēle, – noteikti apgulieties uz tā pirms pirkšanas, ieklausieties savās sajūtās.


Gulta Panamar, 1955 €

Apskatiet mūsu katalogu un uzziniet gultu cenas Rīgā, mēbēļu salonā Larus. Izvēlēties labāko!Atgriezties atpakaļ
Larus.lv izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu pirkšanas pieredzi. Noklikšķinot uz 'Piekrītu' vai pārlūkojot vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu jebkurā laikā.